Sobota 27.06.2026

Kontakt

  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica
    ul. Wolińska 7
  • Sekretariat: 91/ 38 20 472
    Nauczyciel rewalidacji: wewn.104
    Bufet: wewn.107
    Szkolny Ośrodek Kariery: wewn. 110
    Biblioteka: wewn. 113
    Warsztaty szkolne: 91 38 21 261
    Internat: 91/32 11 468

Z życia szkoły...

  • 26.06.2026

    W piątek 26 czerwca na placu apelowym naszej szkoły odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2025/2026. Był to wyjątkowy moment podsumowania całorocznej pracy uczniów, nauczycieli i całej społeczności szkolnej.

    W tym roku w uroczystości wziął udział Starosta Kamieński Józef Malec, który wręczył „Nagrody Starosty Kamieńskiego – Być Najlepszym” w roku szkolnym 2025/2026 uczniom naszej szkoły. Wśród nagrodzonych znalazły się trzy uczennice techników- Lena Sawczuk z klasy II technik ekonomista, Maja Skorodecka i Adrianna Pełka z klasy III technik ekonomista. Ze szkoły branżowej Nagrodę Starosty otrzymali: Piotr Trębaczewski z klasy II wielozawodowej, Amelia Magalska z klasy III kucharz i Urszula Danielak z klasy I b kucharz.

  • Rekrutacja 2026/ 2027

    * kierunki kształcenia

    * terminy

    * zasady

    * druk podania

    * lista pracodawców

  • 15.06.2026

    W związku ze zbliżającymi się wakacjami przypominamy o ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Wakacje”, której celem jest promowanie zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

    Zachęcamy uczniów i rodziców do zapoznania się z najważniejszymi wskazówkami dotyczącymi bezpiecznego spędzania czasu nad wodą, w górach, podczas podróży oraz korzystania z internetu. Przestrzeganie podstawowych zasad ostrożności pozwoli uniknąć wielu zagrożeń i sprawi, że wakacje będą czasem radosnego i bezpiecznego wypoczynku.

  • 08.06.2026

    Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej inicjatywie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Tydzień dla Bezpieczeństwa”. W ramach akcji prezentujemy działania związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, cyberbezpieczeństwem, zdrowiem psychicznym oraz odpowiedzialnym korzystaniem z nowych technologii. Celem przedsięwzięcia jest kształtowanie bezpiecznych i odpowiedzialnych postaw wśród uczniów oraz budowanie świadomości zagrożeń współczesnego świata.

    Infografika: "Dyrektor Na Topie"

    A.J.

  • 01.06.2026

    Rywalizacja o miano najbardziej obecnej klasy w szkole nabiera rumieńców, a majowe wyniki przyniosły sporo niespodzianek. Jesteście ciekawi, które klasy wykręciły najwyższą procentową frekwencję na ostatniej prostej roku szkolnego?

    Oto oficjalne zestawienie i pełna lista wyróżnionych za ubiegły miesiąc

  • W ramach tegorocznych obchodów Dnia Dziecka klasa 2 technikum, wraz z wychowawczynią panią Elżbietą Dąbrowską, zorganizowała wyjątkowe wyjście integracyjne. Wspólna wizyta w lodziarni była doskonałą okazją do odpoczynku od nauki i spędzenia czasu w luźnej atmosferze.

    Wydarzenie to udowodniło, że każdy z nas – niezależnie od wieku czy liczby obowiązków – ma w sobie coś z dziecka. Wspólne rozmowy, śmiech i chwila beztroski poza szkolną ławką przypomniały wszystkim, że warto czasem „wrzucić na luz” i spojrzeć na świat z dziecięcą beztroską. To właśnie takie podejście pozwala nam cieszyć się z małych rzeczy, takich jak ulubione lody w gronie znajomych. Wyjście grupowe okazało się świetnym sposobem na zacieśnienie klasowych więzi i naładowanie baterii na końcówkę roku szkolnego. E.D.

  • 31.05.2026

    Pobyt na Erasmusie w Irlandii pod okiem pań: Lidii Starzyk i Anny Jurewicz był niezwykle cennym doświadczeniem edukacyjnym i kulturowym naszej młodzieży. Miesięczny wyjazd pozwolił uczestnikom nie tylko zdobyć nowe umiejętności zawodowe, ale także poznać kulturę, tradycje i codzienne życie mieszkańców Irlandii. Głównym celem pobytu było odbycie praktyk zawodowych, które umożliwiły uczniom zdobycie cennego doświadczenia w międzynarodowym środowisku pracy. W trakcie praktyk młodzież wykonywała różnorodne zadania pod opieką doświadczonych pracowników, rozwijając swoje kompetencje zawodowe, językowe i społeczne. Codzienny kontakt z językiem angielskim znacząco przyczynił się do poprawy umiejętności komunikacyjnych uczestników.

  • 29.05.2026

    Drodzy Uczniowie,

    przed Wami ważny czas – od 01 czerwca rozpoczynają się egzaminy zawodowe, które są podsumowaniem wielu miesięcy nauki, zdobywania doświadczeń i rozwijania praktycznych umiejętności. To moment, w którym możecie pokazać swoją wiedzę, zaangażowanie oraz przygotowanie do przyszłej pracy w wybranym zawodzie.

    Życzymy Wam przede wszystkim spokoju, opanowania i wiary we własne możliwości. Niech każdy egzamin przebiega w dobrej atmosferze, a wszystkie zadania okażą się łatwiejsze, niż się wydaje. Pamiętajcie, że Wasza systematyczna praca, wysiłek i determinacja już teraz są ogromnym sukcesem.

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica
    ul. Wolińska 7
  • Sekretariat: 91/ 38 20 472
    Nauczyciel rewalidacji: wewn.104
    Bufet: wewn.107
    Szkolny Ośrodek Kariery: wewn. 110
    Biblioteka: wewn. 113
    Warsztaty szkolne: 91 38 21 261
    Internat: 91/32 11 468

Galeria zdjęć