Regulamin biblioteki

1. Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, pracownicy szkoły i rodzice uczniów.
  2. Czytelnik może wypożyczyć książki wyłącznie na swoje konto.
  3. Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki na okres jednego miesiąca.
    W razie potrzeby okres wypożyczenia może zostać prolongowany na wniosek ucznia/ nauczyciela/ rodzica.
  4. Z księgozbioru podręcznego (słowniki, encyklopedie, albumy) można korzystać jedynie na miejscu.
  5. Czytelnik, który zgubi (zniszczy) książkę, czasopismo, film, zobowiązany jest do odkupienia wskazanej przez bibliotekarza pozycji o podobnej wartości, względnie do wpłaty na konto Rady Rodziców, sumy odpowiadającą jej aktualnej wartości.
  6. Uczniowie powinni zwrócić wszystkie książki pod koniec roku szkolnego, w ogłoszonym terminie.
  7. W przypadku zmiany szkoły (pracy), czytelnik zobowiązany jest do rozliczenia się z biblioteką.
  8. W bibliotece uczniowie mają do dyspozycji stanowiska komputerowe
    z dostępem do Internetu oraz kącik czytelniczy do nauki własnej.
  9. Użytkownicy korzystający z komputerów lub z kącika czytelniczego,  proszeni są o wpisanie się do rejestru odwiedzin.
  10. W bibliotece obowiązuje cisza i zakaz spożywania posiłków.