Stowarzyszenie "Staszic"

Podsumowanie konkursu " Kamień w zmysłach"

We wtorek 20 marca zorganizowany został XIV Finał konkursu kulinarnego "Kamień w zmysłach". Tegoroczna edycja odbyła się w ramach projektu  „ Kamień w zmysłach” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.  Kompleksową organizację konkursu dla uczniów naszej szkoły biorących udział w projekcie zapewniło Stowarzyszenie Staszic.
W konkursowe szranki stanęło dziesięcioro uczniów biorących czynny udział w projekcie „ Kamień w Zmysłach”. Przygotowali potrawy z ryb. Jury w składzie: Marek Szymański (Starostwo Powiatowe), Joanna Przybyła (doradca zawodowy), Marianna Juszczak (pedagog szkolny). Dokonało oceny organoleptycznej potraw oraz organizacji stanowiska pracy, techniki wykonania, czasu i rytmu pracy.
A oto wyniki tegorocznej rywalizacji:

1. Joanna Michelis z klasy III TŻ i UG za "Muszle nadziewane łososiem"
  2. Kinga Kurant z kl. III TŻ i UG za "Pieczonego dorsza na dyniowym curry"
  3. Martyna Młynarska z kl. II TŻ i UG za "Grillowanego łososia w harissie z flambirowanym groszkiem"

Wyróżnienia otrzymali:

Wiktoria Frydrych (II TŻ i UG) za "Tatara z pstrąga pod delikatną pianką anyżową i sosem z mango", Natalia Kocaj (III TŻ i UG) za "Łososia w migdałach z crostini i pastą avocado", Magdalena Pawlak (II kucharz) za "Sandacza w panierce z chorizo i sosem z rukoli", Szymon Fiedorowicz (II kucharz) za "Ceviche z łososia z tapenadą z fasoli szparagowej", Paulina Wrońska (II kucharz) za "Pstrąga pieczonego z warzywami i sosem tzatziki", Paweł Górski (I kucharz) za "Fu- fu z łososia z pieczywem czosnkowym", Kamil Kubicki (I kucharz) za "Dorsza w trzepańcu piwnym z sałatką ze świeżego szpinaku".
Paulina Wrońska z klasy II KUC otrzymała dodatkowo nagrodę publiczności. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe statuetki za zajęcie I, II i III miejsca,  dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Stowarzyszenie Staszic. Nagrodę za zajęcie I miejsca wręczył: Starosta Powiatu Kamieńskiego Józef Malec, nagrodę za zajęcie II miejsca wręczył  Marek Szymański (Inspektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu), nagrodę za zajęcie III miejsca wręczyła Justyna Teper ( prezes Stowarzyszenia Staszic), Nagrodę Dyrektora  za zajęcie IV miejsca Anna Kraszewska ( Kierownik Warsztatów Gastronomicznych). Szczególne podziękowania za organizację konkursu kierujemy Stowarzyszeniu Staszic  oraz nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu : Dariuszowi Juszczak, Justynie Teper, Annie Kraszewskiej, Annie Wróblewskiej i Katarzynie Andziulewicz.